Firmamız 2000 yılında ana faaliyet konusu Teknoloji ve İnovasyon olmak üzere NEXSIS LTD. Girne / KIBRIS'ta faaliyetine başlamıştır. Bu tarihten itibaren faaliyet kollarını genişleterek büyümesini sürdürmektedir. 

Firmamız büyümesini: Değişik faaliyet alanlarında yeni şirketler kurarak ve alanlarında uzman bir çok firmalarla iş ortaklığı oluşturarak devam ettirmekte olup, aynı zamanda firmalara yatırım danışmanlığı yapmaktadır.

Bu kapsamda; 2002 Yılında faaliyet alanı lojistik olan PLATIN LOJISTIK Firmasını Antalya / TÜRKİYE, 2004 Yılında faaliyet alanı Bilgisayar Yazılım Sistemleri olan NEXSIS YAZILIM firmasını İstanbul / TÜRKİYE'de, 2013 Yılında faaliyet alanı İnşaat olan NEXTELL Firmasını Girne / KIBRIS'ta, 2017 Yılında faaliyet alanı İthalat-İhracat olan THE ALL RICH Firmasını Girne / KIBRIS'da kurarak büyümesini sürdürmektedir. 

2018 Yılında faaliyet alanı İnsansız Hava Araçları ve 3D Haritacılık, mühendislik, modelleme olan GEOMATICS Group ile Ankara / TÜRKİYE'de, iş ortaklığı yapmaktadır.